ייעוץ * טיפול * אימון 


במסגרת  הפעילות של "נתיב ללב" ניתן לקבל מגוון שירותים המיועדים לכלל הציבור, אך עם התכווננות מיוחדת למגזר החרדי והדתי. 

בין השירותים אותם אנו מציעים, טיפול זוגי, טיפול רגשי, התמודדות עם קשיים חברתיים ורגשיים, טיפול בחרדות ובפוביות שונות, אימון אישי - כולל אימון לבעלי הפרעת קשב וריכוז, הדרכה הורית, מפגשי הערכה לקביעת תוכניות טיפוליות, מבדקים ממוחשבים לזיהוי הפרעת קשב וריכוז - בכל גיל, ועוד.

טיפול זוגי

זוגות רבים נתקלים במהלך החיים במצבים שונים אשר מצריכים התערבות של גורם שלישי, בכדי לאפשר להם להתקדם למקום טוב יותר. רבים מוותרים על היכולת להיעזר ובסופו של דבר משלמים מחיר מאד יקר גם בחלק הרגשי והזוגי, גם כהורים, וגם במישור הכלכלי, התערבות "מקצועית" נכונה יכולה לעזור רבות בכדי לעבור את המשבר, ולחזור לחיות חיים משותפים ומאושרים. 
הגישות הטיפוליות הן רבות, ב"נתיב ללב" מתאמצים להתאים לכל זוג את תהליך המתאים במיוחד לסיפור החיים שלהם, בצוות ניתן למצוא - פסיכולוגים, עו"ס ורבנים יועצים - שהשתלמו ורכשו באופן מקצועי את הידע והיכולת להיות לעזר בצורה הנכונה. 

החידוש המיוחד מבית "נתיב ללב" הוא - טיפול זוגי בקוֹ תרפיה, כלומר: שני מטפלים שיושבים יחד עם הזוג כצוות, הניסיון מוכיח (וכך גם בספרות המקצועית) כי בטיפול זוגי ישנה עדיפות גדולה לעבודה עם שני מטפלים, הן מבחינת משך הטיפול, הן מבחינת עומק הטיפול, והן באפשרות לתת לכל אחד מבני הזוג את היכולת להרגיש מוכל במקסימום. אולם הרבה מהמטפלים נרתעים מכך משום שזה מחייב הרבה עבודת תיאום בין המטפלים. לצורך כך חברו יחדיו הרב אוירבך עם פסיכולוג קליני, אשר ידיו רב לו בעשיה מבורכת, ונותנים יחד את המענה הנכון. מהתבוננות על מאות מקרים שעברו אצלם ניתן לסכם כי גם במקרים קשים ומורכבים אשר במבט ראשון היה נראה כי אפסו הסיכויים וכי אין תקווה, במאמץ משותף הצליחו השניים להחזיר את האהבה ואת הקשר למערכת הזוגית, והרוב המכריע של הזוגות שעברו אצלם את התהליך חיים כיום חיים יפים ומאושרים.

ישנם מקרים בהם הטיפול הזוגי בציבור החרדי והדתי יהיה מורכב יותר, עקב מעורבות כביכול של נושאים הקשורים אל הדת בתוך התהליך, לצורך כך נדרשים המטפלים להכיר את הניואינסים הדקים בחייהם של המטופלים, ובאמצעות העזרה המקצועית לאפשר לבני הזוג להגיע אל הטוב ואל האושר.

טיפול רגשי, התמודדות עם קשיים חברתיים ורגשיים

כל אדם באשר הוא מכיר בעצמו שישנם תקופות שונות בחיים, אך לעיתים מגיעים למצב בו אנו זקוקים לעזרה מבחוץ בכדי להתגבר על קשיים אלו ואחרים, לצערנו, ישנם רבים שפנו לקבל עזרה, אך חווית הכישלון הטיפולי מונעת מהם לנסות שוב, מתוך הניסיון למדנו שכישלון טיפולי נובע במקרים רבים מחוסר התאמה בין המטפל למטופל, בין אם זה בגישה הטיפולית, ובין אם זה ברמת אישיות. 
ב"נתיב ללב" אנו משתדלים להתאים לכל מקרה את הטיפול היעיל ביותר עבורו, וכך למנוע את הכישלון הטיפולי. בנוסף כל פונה יודע שגם בהמשך הדרך אם הוא חש בתקיעות בטיפול, יש לו כתובת לאן לפנות לברור, וניתן להיעזר בצוות המורחב לחשיבה ולעזור למצוא את הדרך להיחלץ מהתקיעות.

טיפול בחרדות ובפוביות שונות

רק מי שחווה אי פעם מצב של חרדה/התקף חרדה, יודע כמה גדול הוא הקושי, וכמה רב הוא הסבל, אולם כיום יודעים כולם שאין צורך לסבול, ישנם גישות טיפוליות המיועדות למצבים אלו, שהוכחו כיעילים מאד, ובמקרים רבים ניתן גם ללא התערבות תרופתית להתגבר על החרדה, הפוביה, או הכפייתיות המוכרת בשם המקצועי OCD, ולא לחינם הזכרנו את תופעת הכפייתיות, משום שמקור הכפייתיות היא בחרדה שמסתתרת מאחורי התופעה.
אז כמו שאמרנו, אין צורך לסבול!!! רק למצוא את המטפל המתאים למקרה, ולהתחיל לחיות רגוע.

אבחונים לזיהוי הפרעת קשב וריכוז, בילדים ומבוגרים

הפרעת קשב וריכוז על צורותיה השונות משפיעה לא רק על יכולות הלמידה, אלא עלוללה להשפיע על תחומים רבים בחיי היום יום, הן במישור האישי והן במישור הבין אישי, לשם כך אבחון נכון ומדויק הוא בסיס להמשך עבודה נכונה. בשנים האחורנות נכנס לשימוש מבדק ממוחשב בשם MOXO (מוקסו) אשר פותח בחברת נוירוטק לפי פרמטרים ישראלים, המבדק מיועד לכל הגילאים כאשר לכל קבוצת גיל מותאמת ערכת בדיקה מיוחדת, אנו בנתיב ללב עורכים מבדקים אלו במחירים נוחים במיוחד, כאשר בשעת הצורך אנו משלבים גם שאלונים מתאימים ולאחר מכן ניתן לקבל סיכום ודו"ח ברור שנערך ע"י פסיכולוג קליני בשילוב כל הנתונים הן של המבדק הממוחשב והן של השאלונים, אנו מוסמכים ע"י חברת נוירוטק להעברת המבדקים הללו ולמתן פיענוח בכיר של המבדק.
מבדק נכון - יוביל לתוצאות מדויקות שניתן יהיה לעשות בהם שימוש בהמשך הדרך.

אימון אישי - לבעלי הפרעת קשב = ADHD

בשנים האחרונות ישנה מודעות גבוהה לנושא של הפרעת קש וריכוז, ככל שרבו המחקרים מתברר כי בעלי הפרעה זו אינם זקוקים "לטיפול" רגשי וכדו' אלא לתהליך אימון אישי, כמובן שגם במקרים אלו ישנה חשיבות רבה להתאמת המאמן למתאמן, וכל מקרה והצרכים המיוחדים שלו.
האימון האישי בונה שותפות מתמשכת, שמסייעת לקליינטים בעלי הפרעת קשב לחיות חיים אפקטיביים יותר ע"י גילוי עצמי, הטמעת הנלמד, ושיפור בתפקוד היום-יומי. קליינטים אלה מתמודדים עם אתגרים מיוחדים, הכוללים היפראקטיביות, אימפולסיביות ו/או חסך בקשב. כמו כן, קליינטים בעלי הפרעת קשב מתמודדים עם התחושה שהם לא יכולים להשיג את יעדיהם.
מאמנים אישיים עוזרים לקליינטים לזהות את התופעות של הפרעת קשב ולפתח כישורים להתמודד אתם. האימון האישי מסייע לקליינטים בעלי הפרעת קשב להישאר ממוקדים, להתגבר על מכשולים, ולפתח אסטרטגיות בתחומים כגון התארגנות בזמן והרגלי בריאות. באמצעות שאלות מנחות, המאמן מכוון את הקליינט לספק תשובות ענייניות ומחדיר בו את האמונה שהוא מסוגל לגלות לעצמו את הפתרונות לבעיותיו.

לקריאה נוספת אודות האימון האישי, עיין במאמרים.

02-6542626

GlobalEx         טל: 03-6760602

ת.ד. 7639, רמת גן מיקוד 52176

שלח

שדה חובה

תודה רבה!

הטופס נשלח בהצלחה.

 

שדה חובה

שדה חובה

שדה חובה

נתיב ללב

רחוב הרב פניז'ל 9 ירושלים
רחוב ירמיהו 9 ירושלים

טל. 052.7643333
      02.6542626

פקס. 02.6542727

דוא"ל info@netivlalev.com

צרו קשר